Kryminalna Noc Literatury z Umbertem Eco. 8 maja 2015,
Pałac Poznańskich

2015-05-06

Noc_kryminalna_ProgramInterdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego
i Muzeum Miasta Łodzi jako organizatorzy, zapraszają wszystkich zainteresowanych na Kryminalną Noc Literatury z Umbertem Eco. Po raz czwarty zagościmy we wnetrzach Pałacu Poznańskich, tym razem bawiąc się konwencją kryminału. Nasze wydarzenie jest częścią festiwalu „Labirynt znaków 2015. Umberto Eco w Uniwersytecie Łódzkim” organizowanego z okazji zbliżającej się wizyty prof. Umberta Eco w Łodzi na jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego.

8 maja (piątek), Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskich, ul. Ogrodowa 15), godz. 18.00-23.00

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia >>

Program Kryminalnej Nocy Literatury z Umbertem Eco:

18.00 – powitanie
18.10 – improwizacje jazzowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
18.30 – Monika Samsel-Chojnacka, Rafał Chojnacki, Natalia Lemann: Syndrom „Millennium”, czyli jak szwedzkie kryminały zmieniły postrzeganie gatunku.
19.00
Bieg na orientację literacką. Zabawę prowadzą Zbigniew Gruszka i Przemysław Dakowicz
19.00
Umberto Eco – czytanie performatywne (1)
(przygotowała grupa „ot!czytanie”)
19.40 – koncert standardów muzyki filmowej na akordeon i harfę – Duo Milonga (Aneta Janiszewska, Konrad Salwiński)
20.00
Sztylet lub arszenik czyli kryminalno-literacka układanka (prowadzenie Maria Berkan-Jabłońska)
20.00
Co zjadł brat Jorge? Kilka słów o zagi-nionej księdze Arystotelesa – gawęda literacka Joanny Sowy
20.25 – koncert muzyki włoskiej: piosenki w wykonaniu Ilario Coli i studentów italianistyki UŁ
20.55
Umberto Eco – czytanie performatywne (2)
(przygotowała grupa „ot!czytanie”)
20.55
Mnich mnichem, róża różą, a kto posprząta? – historycy wokół powieści Eco (Krzysztof Woźniak i studenci historii)
21.15 – spotkanie z gościem Nocy, eseistą Dariuszem Czają (prowadzenie Krystyna Pietrych)
22.00 – koncert: tango na akordeon i harfę – Duo Milonga (Aneta Janiszewska, Konrad Salwiński)
22.20
Ultima Thule – Atlantyda Północy – gawęda żeglarza (Jarosław Dylewski)
Straszne sceny – czytanie performatywne kryminałów (Koło Naukowe Bibliotekoznawców)
Podczas Nocy zapraszamy na bookcrossing; tym razem zachęcamy przede wszystkim do wymieniania się kryminałami.

Beznazwy-3Beznazwy-3